Často kladené otázky

Čo je to depozit formou predautorizácie?

Pri každom prenájme sa musí zložiť depozit. Tento depozit v našej spoločnosti vykonávame formou predautorizácie – operácie slúžiacej na blokovanie určitej sumy na karte. Táto operácia je vykonávaná autorizačným centrom kariet príslušnej banky. Po vrátení vozidla v poriadku je tento depozit uvoľnený. (Celá suma preduatorizácie ostáva na vašom účte, ak je auto vrátené v poriadku táto suma je uvoľnená, ak nie, slúži ako depozit počas doriešenia poistnej udalosti.)

Kedy dostanem depozit spať, kedy bude odblokovaný?

Depozit, ktorý je zablokovaný na karte, bude z našej strany uvoľnený ihneď, keď vrátite vozidlo v poriadku (čisté, dotankované, bez poškodení)

Čo mám robiť v prípade, že ste mi depozit odblokovali a peniaze stále nie sú uvoľnené?

V takomto ojedinelom prípade je nutné kontaktovať vašu banku, spolu s dokladom o odblokovaní, ktorý vám radi dodáme.

V akom stave je vozidlo pri prevzatí?

Vozidlo dostávate čisté s plnou nádržou. Naše vozidlá sú v TOP stave, maximálne 3 roky staré.

Aké doklady dostávam k vozidlu?

Na začiatku prenájmu dostávate zmluvu o prenájme, doklady (technický preukaz, doklad o povinnom poistení, doklad o diaľničnej známke, kontakt…)

Aké poistenie je v cene?

V cene je zahrnuté poistenie PZP – poisťovňa KOOPERATÍVA – generálna zmluva. Podľa žiadosti klienta havarijné poistenie vozidiel do štátov EÚ (výška spoluúčasti podľa triedy vozidla).

Cena v cenníku je uvedená za 1 deň? Koľko trvá prenájom na 1 deň?

Denný prenájom trvá 24 hodín. Každá cena uvedená v cenníku je denná sadzba pri konkrétnom počte dní prenájmu. (napr., od rána 8:00 do ďalšieho dňa ráno 8:00)

Do ktorých krajín môžem s vozidlom od PA Group, s. r. o. vycestovať?

Vycestovať bez obmedzenia môžete do krajín Európskej Únie s výnimkou Bulharska a Rumunska. Vyslovený zákaz je cestovať na Ukrajinu, do Srbska, Kosova, Bosny a Hercegoviny, Albánska, Macedónska a ostatných krajín bývalého Sovietskeho zväzu.

Môžem vozidlo vrátiť aj neskoro večer alebo cez víkend?

Vozidlo môžete vrátiť aj vo večerných hodinách alebo cez víkend. Môže sa ale stať, že podľa typu prenájmu bude táto služba spoplatnená vo výške 15 € – 30 €. Najlepšie je túto možnosť spomenúť pri objednávke, v nadväznosti na čo vám bude vypracovaná ponuka.

Ako môžem platiť za prenájom?

Za prenájom môžete platiť v hotovosti alebo kartou – debetnou alebo kreditnou (VISCARD, MASTER CARD, MAESTRO. Nepodporujeme AMERICAN EXPRESS alebo Diners Club).

Kde si môžem prevziať vozidlo?

Vozidlo si môžete prevziať na jednej z našich pobočiek v Bratislave. Vozidlo vám ale tak isto vieme pristaviť na adresu podľa vášho výberu. Táto služba môže byť v nadväznosti na dobu prenájmu a typ vozidla spoplatnená.

Dostávam k vozidlu aj diaľničnú známku?

Dostávate diaľničnú známku na území Slovenskej republiky. V prípade, že je vám vozidlo pristavené na letisko do Viedne, ako bonus od nás dostávate 10 dňovú diaľničnú známku v Rakúsku.

Čo mám robiť v prípade, že sa stane poistná udalosť?

V každom prípade v prvom rade kontaktujete naše servisné stredisko (kontakt dostávate na začiatku prenájmu) a následne políciu SR.

V akom časovom predstihu je potrebné si vozidlo rezervovať?

Naša spoločnosť pracuje s rezervačným systémom. Vozidlo je vhodné si rezervovať v dostatočnom časovom predstihu. V prípade potreby súrneho prenájmu je najlepšie zatelefonovať na jedno z čísel našej spoločnosti a preveriť si vozidlá, ktoré sú práve k dispozícii.

Sú vozidlá, ktoré sa nachádzajú na webovej stránke všetky voľné?

Na webovej stránke spoločnosti v sekcii Cenník sú uvedené všetky vozidlá, ktoré má naša spoločnosť vo vozovom parku. Neznamená to, že sú všetky voľné. Túto skutočnosť je najlepšie si preveriť telefonicky alebo e-mailom.

Kedy je moja objednávka potvrdená?

Rezervácia, ktorú vypĺňate na stránke je predbežná. Do 24 hodín vás bude kontaktovať naše rezervačné oddelenie s konkrétnou ponukou na vozidlo. Rezervácia je potvrdená po zložení depozitu 50 € – formou preduatorizácie/blokácie na karte. V individuálnych prípadoch, kedy karta klienta neumožňuje vykonať transakciu predautorizácie, je možnosť tento depozit zložiť vkladom na účet spoločnosti RAI Internacional.

Cena je vrátane DPH?

Naša spoločnosť je platcom DPH. Všetky ceny na stránke sú uvedené bez DPH.

Čo mám robiť keď si potrebujem prenájom vozidla predĺžiť?

Je potrebné, čo najskôr ako túto skutočnosť zistíte, sa s nami spojiť telefonicky a overiť si, či je možné si predĺžiť prenájom, najneskôr však min. 24 hodín pred vrátením.

Aký je minimálny vek potrebný na prenájom vozidla?

Minimálny vek je 21 rokov, šofér musí byť držiteľom vodičského preukazu min 1 rok.

Chcete sa nás niečo spýtať? Využite náš formulár.